ileri
 • Koltuk lekesi çıkarma

  Evde koltuk çekyat ve diğer oturma gruplarındaki lekeleri çıkarma yolları. Devamı

 • UCUZ KOLTUK YIKAMA

  Evde koltuklarınızı ve çekyatlarınızı ekonomik olarak yıkama ve temizleme yöntemleri Devamı

 • KOLTUK VE ÇEKYAT TEMİZLİĞİ

  Evde çekyat ve koltuk yikama ve temizlemenin püf noktaları hakkında bilgiler. Devamı

 • KOLTUK NASIL TEMİZLENİR

  Evde gündelik koltuk ve çekyatların temizliği nasıl yapılmalıdır. Evde koltuk temizliği yaparken nelere dikkat edilmelidir. Devamı

İleri

Niğde ulukışla halı yıkama, ulukışlada halı yıkama firmaları

Niğde ulukışlada halı yıkama firmasına ihtiyacınız varsa, illaki ulukışlada halı yıkama firması aramanıza gerek yok. Çevre ilçelerde bölgelerde faaliyet gösteren halı yıkama fabrikalarınada halılarınızı koltuklarınızı verebilirsiniz. Bunun için beğendiğiniz veya daha önce çalıştığınız bir halı yıkama firmasını aramanız ve halılarınızı koltuklarınızı almalarını söylemeniz yeterlidir. Siz firmaya haber verdikten sonra aynı gün veya bir sonraki gün firmalar gelip evinizden iş yerinizden halılarınızı teslim alıyor ve temizleyip kurutuyor gerekli bakımlarını yaptıktan sonra yine evinize iş yerinize teslim ediyorlar.

Ulukışla halı yıkama firmaları

 

ulukışlada çok sayıda profesyonel halı yıkama firmalarının yanında, merdiven altı diye tabir edilen ve bahar mevsiminde açılan son baharda kapanan vergisi açılışı resmiyeti olmayan firmalarda bulunmaktadır. Aslında bu kuruluşlara halı yıkama firması bile denilemez. Bu tür firmalar bünyesinde halı yıkamamakineleri bulunduramadıklarından halıları elde fırça ile yıkamaktadırlar. Buda halılarınızın tahriş olmasına zarar görmesine ve istenilen düzeyde temizlenememesine nedenolmaktadır.  Profesyonel olmayan halı yıkama firmaları halılarınızı kurutmak için kapalı alanları olmadığından güneş altında kurutmaya çalışır. Buda halılarınızın koltuklarınızın kumaşlarının renk solması ve renk atmasına sebep olur.


 

Niğde ulukışla halı yıkama firmalarının verdiği hizmetler

 

ulukışlada halı yıkama firmaları, halı yıkama, halı temizleme, halı kenarı düzeltme gibi işlemlerin yanında aşağıdaki hizmetleri vermektedirler;

- Halı yıkama

- El dokuma halısı yıkama

- Step halı yıkama

- Şaggy halı yıkama

- Bünyan halı yıkama

- Çin halısı yıkama

- Kilim yıkama

- Battaniye yıkama

- Yorgan yıkama

- Koltuk yıkama

- Yatak temizliği

Gibi yıkama hizmetleri vermektedirler.

 

ulukışla halı yıkama firmaları halıları nasıl temizliyorlar ?

 

Profesyonel anlamda hizmet veren halı yıkama firmaları, gelen "halı yıkama" siparişlerini bölge bölge ayırarak çıkardıkları servis araçları ile halılarınızı evden alıyor. Halılar yıkama merkezine getirildikten sonra;
 

İlk önce halıların toz alma işlemi yapılıyor. Toz alma işlemi toz alma makinelerince halıların üzerinde ve içersinde bulunan tozların kirlerin çektirilmesi, halıların içinde bulunan kum taneleri toz zerreciklerinin temizlenmesi ile son buluyor.
 

Halıların üzerindeki tozlar alındıktan sonra, sıra leke tespitine geliyor, Leke tespiti yeteri kadar ışık altında gözle halıların üzerinde oluşan lekelerin tespit edilmesi ve özel leke çıkartıcılar ile bu lekelerin çıkartılması işlemi ile son buluyor.
 

Lekeleri çıkartılan halılar profesyonel halı yıkama makineleri ile yıkama işlemine tabi tutuluyor. Kaliteli halı yıkama şampuanları ile yıkanan halılar yıkama işlemi bittikten sonra halı kurutma makineleri ile yüksek devirde dönerek halıların kaba suyu sıkılıyor.

 

Yıkama işlemi biten halılar profesyonel firmalarda kapalı alanlarda kurumaya bırakılıyor, Amatör merdiven altı firmalarda ise güneşe serilerek kurutma işlemi yapılıyor buda halılarınızın renginin solmasına neden oluyor.

 

Halıları neden halı yıkama firmasında yıkatmalıyım ?

 

Halıları evde yıkamak güzel bir çözüm gibi gözükebilir ancak bu işlem sanıldığı kadar kolay değildir. Evde halı yıkamanın en büyük zorluğu halıyı serip yıkanabilecek kadar büyük alan olmaması ve diğer bir sorun halının kurutma işlemi. 

 

Evde halı yıkamak için genellikle dışarıda veya balkonda köşelerini kıvırıp yıkamaya çalışırız yeterli alan olmadığı için halı tam serilemeden yıkandığı için yeteri kadar temizlik sağlanamaz.

 

Evde halı yıkarken genellikle evde bulunan mevcut deterjanlarla çamaşır yıkama deterjanları ile halıları temizlemeye çalışıyoruz. Bu deterjanlar halıya zarar verebiliyor renlerinin solmasına değişmesine sebep olabiliyor.  Oysa profesyonel halı yıkama firmalarında özel halı yıkama deterjanları kullandıığı için halılarınıza zarar verme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

 

Evde halı yıkadıktan sonra kurutma işlemi için balkona asıyoruz buda bir alt komşunun rahatsız olmasına suların alttaki komşunun balkonuna akmasına sebep oluyor. Su akmasa bile balkonlar genellikle caddeye baktığı için kuruma işlemi sırasında toz oluyor. Halının eski halinden daha fazla kirlenmesine neden oluyor.

 

Halımı hangi halı yıkama firmasına vermeliyim ?

 

Niğde ulukışlada halı yıkama firmaları genellikle halılarınızı evinizden alıp evinize teslim ediyorlar ancak bizim tavsiyemiz biraz daha farklı. Bence halınızı yıkatmak istediğiniz firmayı gidip görün halı yıkama ortamına bakın ne kadar temiz yıkayıp yıkamadıklarına bakın. Çünkü halı evinizin temel dekarasyon malzemelerinden birisidir ve sağlımız için önemlidir. haliyikamaevi.com olarak halı yıkama e firmalar hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık.

Diğer ilceler : çiftlik halı yıkama altunhisar halı yıkama ulukışla halı yıkama çamardı halı yıkama bor halı yıkama Niğde halı yıkama

ulukışla Halı Yıkama Firmaları

ulukışlahalı yıkama firması ekle

Son Eklenen Firmalar